Skip to content

Aktuality/Kurzy

Kreatívne popoludnie

18. júl 2020 od 15:00 - 18:00 hod 

Milí žienka, pozývame Ťa do kruhu tvorenia so zdieľaním. Vytvoríme si závesné voskové srdiečko s éterickým olejom. Ak máš o kreatívne stretnutie záujem, ozvi sa na t.č. 0903883509, Mgr. Erika Žillová.                                                                                    Cena : 12 Eur. /v cene sú všetky pomôcky na tvorbu a malé občerstvenie/

 erika

Čo sme sa dozvedeli na prednáške o "obyčajnom" kamienku

"Pre človeka je dobrým energetickým zdrojom obyčajne neobyčajný kameň. Je aj prostriedkom na liečenie, svojou energiou pôsobí na biopole človeka. Kameň môže mať účinok na fyzickej úrovni - liečivý a aj na psychickej - harmonizujúci. Kameň je podobne ako celá príroda, zložený z viditeľnej hmoty a neviditeľnej energie. Prečo obyčajne neobyčajný kameň, lebo je najpevnejší a najstálejší dar od Univerza, je v ňom zamrznutá hudba Zeme a aj Vesmíru (tónina Fis-dur). Je to metóda naturálnej medicíny, súvisí a pôsobí na bioenergetický a informačný systém človeka. Pôsobenie kameňov na fyzickej úrovni - fungujú aj vtedy, keď o nich neviete, či im veríte - či neveríte.... fungujú i na diaľku, pôsobia na zvieratá, podporujú rastliny. Vynikajúco sa kombinujú s bylinkami, medom a včelími produktami, ílom, SU-JOKom. Povedali sme si o výbere vhodného kameňa, určení jeho účelu, ako si vybrať ten správny a použiť ho pre svoje zdravie. Ako kamene správne zregenerovať, očistiť, zmeniť ich využívanie. Kamene majú aj iné ako liečebné využitie, napr. eliminovanie nevhodného elektrožiarenia... "  Ľubka Tomanková Ladomirjaková

Čo sme sa dozvedeli na prednáške o íle

"Liečba ílom je jednou z najstarších liečebných metód, je staršia ako liečba liečivými rastlinami. Íl lieči zápaly, vyťahuje hnilobné látky z tela a pohlcuje ich. Lieči zápaly, opuchy, vykĺbeniny, bolesti všetkého druhu....  a to i v prípade, či tomu veríte alebo nie. Liečebná metóda - účinky ílu - svoju pozitívnu energiu odovzdáva organizmu a súčasne pohltí všetko zlé a negatívne. Pohlcovanie sa javí ako zázračné. Slnečný magnetizmus ílu - ako íl prijíma tak aj vyžaruje slnečnú energiu pre ľudský organizmus. Vonkajšie použitie - obklady, kúpele, kloktanie, natieranie. Íl sa pripravuje s vodou, aj aktivovanou vodou, je možné jeho naprogramovanie.  Dá sa použiť aj vnútorne, o príprave, množstve, dávkovaní a účinkoch sme rozprávali na prednáške.  samotný íl má protibakteriálne účinky, a tak je vhodný napríklad aj na sterilizáciu, ničí niektoré druhy mikróbov. "  Ľubka Tomanková Ladomirjaková

O výchove a nevýchove detí 

30.11.2018    17.00 - 19.00 h  (piatok)

Ako vnímaví rodičia ste určite zistili, že deti sú už nejaké “iné”. Ale, prosím, neuverte, že “výchova dieťaťa je ťažká”.
“Deti sú tými poslednými, ktorí sa stali prvými”, ako hovorí Jaroslav Dušek. A je to tak. Deti, ktoré sa rodia v ostatných rokoch, nás prišli učiť – láske, dobrosrdečnosti, voľnosti, hravosti. Prišli nás vyslobodiť z rôznych mentálnych vzorcov, ktoré nám boli vtĺkané do hlavy a ktoré nás naučili žiť v neskutočných obmedzeniach.

Inka Nemezis Janotková
"Pripravila som pre vás zaujímavé stretnutie, kde sa môžete dozvedieť, či správne chápete svoje dieťa, ako sa od neho môžete veľa naučiť, ako nevychovávať a napriek tomu žiť v krásnej symbióze. A ako môžete nechtiac svojmu dieťatku odovzdávať nesprávne vzorce správania, ktoré ovplyvnia následne celý jeho život. Sú potrebné limity? A čo sú to vlastne limity? "

Vyrovnanie predstavuje sumu 15€.

Počet účastníkov je obmedzený, preto vás prosím, ak máte záujem, prihláste sa záväzne telefonicky na č.tel.: 0948 976 779 alebo mailom: tichemiesto777@gmail.com.

Môžete si priniesť písacie potreby, dobrá nálada je tiež veľmi vítaná!
Občerstvenie – minerálka, káva, čaj, je zabezpečené.

Vôňa jesene

08.11.2018 od 16,30 h

Pozývame na malé Rozprávanie o esenciálnych olejoch.
Naučíme sa hlavné zásady výroby vlastného parfému, jesenného vánku, škoricového korenia... aj s praktickými ukážkami. Dozvieme sa ako si pomôcť jemnou esenciálnou masážou rúk, aromatouch. A navyše odnesieme si ako darček malú esenciu.

Stretnutím nás prevedie Mária Kotalová

Esenciálnym olejom sa venuje viac ako 5 rokov.
Robí prezentácie v tejto oblasti, šíri túto myšlienku uzdravovania čistou prírodou a robí osvetu týmto jedinečným darom Zeme. V súčasnosti pripravuje a organizuje tvorivé dielničky vždy s iným tvorivým zameraním.

Vstupné: 5 Eur

Chvíľka pre fantáziu

20.10.2018   16.00 - 18.00

Máte šikovné ruky, fantáziu a chuť niečo vytvoriť ?
Venčeky, ikebanu, kytičky ako jesennú dekoráciu
na zútulnenie domova ale aj pre nadchádzajúce dni,
keď spomíname na svojich blízkych....

So svojimi skúsenosťami sa s nami podelí Júlia Drábiková.

Všetko čo budeme potrebovať bude k dispozícii.
Vstupné: 2 € plus doplatok za to, čo si vytvoríme
a zoberieme so sebou

Info večer k u štúdiu v Škole empatie v Košiciach

08.10.2018

Hľadáme osobnú transformáciu. Chceme nástroje, aby sme mali dobrý vplyv na život ostatných. Hľadáme prístup k vlastnej hlbokej múdrosti. Vieme, že odpovede nie sú „tam vonku“ a nikto nám nepovie ako máme správne Byť a Žiť.Môžete sa naučiť „čítať“ vašu dušu i duše iných ľudí. S hlbokou empatiou tvoriť a udržiavať blízke a teplé ľudské vzťahy na základe porozumenia sebe – základom je seba-empatia. Čistiť staré vzorce, meniť stopy v pamäti z detstva, liečiť traumy, napomáhať z úzkostí a depresií, riešiť psychosomatické problémy…. skrátka rozvinúť svoj vyšší potenciál ako keď rozkvitne kvet.Ak už pracujete v pomáhajúcich profesiách, v sociálnom sektore, zdravotníctve, vzdelávaní, koučovaní, poradenstve alebo psychoterapii, psychofonetika vám prinesie novú perspektívu a zručnosti. Psychofonetika je veľmi nová, ale aj veľmi zložitá modalita, ktorú možno efektívne zvládnuť profesionálne za tri roky. Základný ročník je prvým krokom na tejto ceste primárne určený pre vlastný osobný rozvoj. Psychofonetika je sama o sebe komplexná a aj ak sa nechcete stať psychofonetickým poradcom – garantujeme vám jej významný prínos pre ďalšiu úroveň vášho rozvoja.Už v októbri 2018 otvárame základný ročník štúdia metodickej empatie s psychofonetikou v Škole empatie v Košiciach. Počas večera sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa mohli rozhodnúť, či je štúdium pre vás zaujímavé.Prednáša
YEHUDA TAGAR – zakladateľ Psychofonetiky, kouč, psychoterapeut. Vedie Školu empatie v Bernolákove, kde učí použitie psychofonetiky pre osobný rozvoj aj pre terapeutickú prax.
(Austrália, Izrael, Veľká Británia, Slovensko, Česko, Nemecko, Juhoafrická republika, Panama)Festival svetového mieru

09. - 19.08.2018

Vízia Festivalu svetového mieru je náš príspevok k vytvoreniu krásneho a harmonického sveta. Nie je to len mierová aktivita. Je to dôležitá doba, keď budú stovky a tisíce ľudí na celej planéte meditovať, aby priniesli veľký posun v ľudskom kolektívnom vedomí. To sa prejaví ako väčšia láskavosť, harmónia a poriadok v našom svete.

"Náš vnútorný konflikt je svetový konflikt. Náš vnútorný mier je svetový mier" 

Shri Krishna JI

O&O Academy (Oneness University & One World Academy)

 

EKAM

Cyklus prednášok  Leto v našom Centre

1. prednáška na tému

HARMÓNIA - ROVNOVÁHA

s Jankom Čumrikom

04.07.2018  (streda)

17.30 hod

vstupné 5 Eur

Neskoré leto a proso (pšeno)

Pšeno má vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, a preto pomerne rýchlo zhorkne. S tým si však vieme dať rady - prelejeme horúcou vodou alebo premyté opražíme na sucho na panvici.
Pšenová kaša
1 hrnček pšena, 2 hrnčeky vody, soľ
Sparené pšeno uvaríme v osolenej vode do mäkka. Do mierne vychladeného pšena pridáme rôzne vňate (na slano) alebo orechy a med (na sladko).
Pšeno s hubami
25 dkg pšena, 3 dkg sušených húb, 2 cibule, trochu sterlizovaného hrášku, 2 lyžice oleja, pteržlenová vňať, rasca, soľ
Sparené pšeno uvaríme v osolenej vode domäkka. Na oleji speníme cibuľku, pridáme huby a podusíme do mäkka. Vmiešame uvarené pšeno a hrášok. podusíme ešte cca 10 min. Podávame so zeleninovým šalátom.

POHÁNKOVÝ VANKÚŠIK
(... z našej "dielne")

Pohánkové šupky vznikajú pri mechanickom lúpaní pohánky ako veľmi užitočný "odpad". Pre ich ďalšie použitie sa fantázii medze nekladú... Napríklad ako prírodný plniaci materiál do vankúšov a vankúšikov na spanie, sedenie, cvičenie. Sú jemné, príjemne šuštia, dobre sa prispôsobia tvaru tela.... ako podpora pre (nielen) boľavý krk, chrbát, kríže, nohy... Dajú sa nahrievať na radiátore alebo na slnku, dlho držia akumulované teplo, čím sa ich liečivý účinok ešte zvyšuje. Pomáhajú napríklad aj pri nespavosti, uľavujú pri migréne.....
Ak vás pohánkové vankúšiky zaujali, dajte nám vedieť...  

19221621_1669178196444198_43311294897394819_o

8. marec   Sviatok žien na celom svete

Príležitosť obdarovať srdcu blízke osoby a osôbky  🙂

Pripravili sme pre Vás špeciálne darčekové poukážky

055

LETNÁ DARČEKOVÁ AKCIA

... ponúkame relax pre telo aj dušu aj počas letných mesiacov  :-)))    

... pre našich verných klientov i tých, ktorí sa nimi ešte len stanú, sme pripravili malý darček ... stačí ak využijete naše služby dvakrát v mesiaci a budete od nás odchádzať s malou pozornosťou  :-)))

026

LETNÝ TIP ...

...aj na takéto miesto môže vašu myseľ preniesť ŠTVOR-RUČNÁ MASÁŽ... Relaxačno-upokojujúci efekt bežných masáži je znásobený ďalším párom rúk súčasne. Okrem blahodarného vplyvu na pokožku a svalstvo, sa vaše myšlienky skôr "stratia" a prestanú, aspoň na pár okamihov, blokovať vaše Pravé Ja.
Tešia sa na vás ruky Centra sebapoznania...  🙂

13516182_1291291874232834_3025711782732211070_n

KURZ  SAMOMOXOVANIA  :))

Predstavíme starú, jednoduchú techniku na sebaošetrenie pri akútnych i chronických stavoch. Prehriavanie bodov na akupunktúrnych dráhach alebo oslabených partiách tela môže pomôcť vylúčiť nahromadené nadbytky, uvoľniť fyzickú i mentálnu "plnosť", podporiť imunitu i optimalizovať regeneráciu....   🙂

Kurz môžete absolvovať individuálne alebo v skupinke max. 5 záujemcov

13319781_1268855346476487_1482575345191162852_n

PRVÝ LIEČIVÝ ŽENSKÝ KRUH

dňa 12.06.2016 /nedeľa/ od 16.00 hod

- predávanie ženskej múdrosti a láskyplnosti
- cesta k rozvoju ženskej energie
- zdieľanie príbehov v kruhu žien
- dodávanie emocionálnej výživy
- predávanie skúseností, vzájomná inšpirácia
- budeme sa učiť ženskej sile, budeme meditovať                                                                 - schôdzka s vlastným sebavedomím, škola sebalásky a sebaúcty

Vstupné : 5 Eur

sprevádzať budú: Erika Žillová a Táňa Suchodolská

kruh

FIALKOVÝ SIRUP

približne dve hrste čerstvo natrhaných kvetov zalejeme litrom vriacej vody a necháme odstáť do druhého dňa. Potom precedíme, do nálevu pridáme kilo a štvrť kryštálového cukru, postavíme na platňu a varíme, kým nevznikne hustý sirup. Na záver vmiešame čistú, precedenú šťavu z jedného pomaranča a dobre premiešame....  Sirup plníme do menších fľaštičiek a dobre uzavrieme.....  🙂

(zdroj: Véra Balková)

Sirupy

(obr.  internet...  )

Naše Centrum uvádza  1-dňový kurz

Psychodiagnostická kresba

12.03.2016  /sobota/

9.00 - 16.00 hod

Lektor: Mgr. Erika Žillová

Program:
Naciťovanie farieb
Baum test - stromový test osobnosti
Test kresby ľudskej postavy
Začarovaná rodina - test mapovania rodinných väzieb
Odbúranie stresu pomocou kresby
Mandaly - kresba a terapeutické využite

Cena: 59 Eur

Prineste si so sebou farbičky, podložku na kreslenie, pohodlné oblečenie a dobrú náladu.

Ponúkneme Vám kávu a čaj, obedná prestávka 12.00 – 13.00 hod, viac info v našej Poradni...   🙂

Mandala strom

 

Darček od nás  🙂

... už len pár dní a Vy ešte nemáte darček ?

... nie je potrebné lámať si hlavu a vymýšľať...

... darčeková poukážka na naše služby určite poteší  🙂

01

Naše Centrum pozýva na prednášku

       Bachova kvetová terapia

* človek ako komplexná energetická bytosť
* sila myšlienok a emócií
* harmonizácia emocionálneho stavu
* typové a náladové esencie
* indikácia Bachovych esencií

                17.12.2015 od 17.00 hod

Prednáša  Tatiana Suchodolská

Regeneračné centrum Ezofit, Komenského 3, Košice

dobrovoľné vstupné

Bach2

 

 

 

Opäť Deň otvorených dverí

dňa  04.12.2015   od 9.00 - do 18.00 hod

V tento pred Mikulášsky čas sme trochu v predstihu pripravili pre Vás malé darčeky v podobe ukážok z našej ponuky služieb  🙂

* konzultácia Bachovej kvetovej terapie "nanečisto"
* masáž relax, moxa, banky, shiatsu - na čo sa vlastne tešiť
* ako nám môže prichádzajúce zimné obdobie pomôcť
* dlhé zimné večery, farbičky a hárok papiera
* a ďalšie zaujímavosti z našej "kuchyne"

Príďte sa ku nám trošku "pozastaviť" 🙂
Ste srdečne vítaní....

mikulaš

POZÝVAME VÁS NA PREDNÁŠKU

Milí priatelia,

slovíčko Homeopatia sa už stalo bežnou súčasťou nášho slovníka. Práve v tomto jesennom období sa v mnohých rodinách popri rôznych osvedčených "babských" receptoch stáva hlavným pomocníkom pri liečení prechladnutí a chrípok. Však tu yužitie homeopatickej liečby zďaleka nekončí....   🙂
A to je hlavný dôvod, prečo Vás opäť radi privítame v našom Centre na prednáške

HOMEOPATIA VIAC NEŽ LIEČBA

s Dr. Janou Kolenovou
klasickou homeopatkou a
riaditeľkou Školy akútnej homeopatie

dňa   05.12.2015   od 18.00 hod

Vstupné: 5 €

Váš záujem nás veľmi poteší.

Fotka používateľa Nová doba - Centrum sebapoznania.

POZVÁNKA na prednášku

JESEŇ...  ako ju možno nepoznáte 🙂
alebo Nezabúdajme robiť aj veci, ktoré nás tešia....  🙂

23.10.  (piatok)  od 18.00 hod

... aký vplyv má najfarebnejšie ročné obdobie na náš organizmus, ako súčasť prírody, v cykle striedajúcich sa ročných období ...  🙂

Vstupné:  8 Eur

jesenskolisce

 

Ako sme "kvantovali"        03.10.2015

04

... až sme sa v tých vlnách poriadne "rozostrili"....  🙂

NOVINKA  už tento piatok....    🙂   

                     Piatky s Jankom a DO-IN

Prvé stretnutie:    25.09. o 18.00 h

Prineste si so sebou voľné oblečenie a chuť spoznávať
seba, o dobrú náladu sa postaráme spoločne..... 🙂
Čaká na vás automasážna technika DO-IN, vo všeobecnej
rovine i šitá na mieru podľa Vašich individuálnych potrieb,
a aj niečo navyše... 🙂

Naučíme vás ako môžete využiť to isté cvičenie na povzbudenie
namiesto rannej kávy aj na ukľudnenie namiesto tabletiek
na spanie.... 🙂
Cena (energetická výmena)  5 Eur

Príďte Sa zase trochu Sebaspoznať  🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt foto meditácia

 

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Kedy     18.09.2015  

V čase   9.00 - 19.00 h

Príďte sa pozrieť, ako to u nás vyzerá,
opýtať sa, čo vás zaujíma, využiť ukážky masáží, cvičení....

Čo je to Bachova terapia, ako prebieha konzultácia....
Môže Bachova terapia pomôcť aj domácim miláčikom ?
Dá sa cvičiť s boľavým chrbtom ?
Mýty o bankovaní - odporúčaná masáž na jeseň ...
Prečo sa Shiatsu vykonáva na zemi ?
Ako sa orientovať v "sieti" terapií, diét, poradcov ...
Je možné sa "vykresliť" z problémov tela i duše ?
Máte sedavé zamestnanie ? Viete, koľko vás "stojí" jedna hodina ?
Je rozdiel medzi mantrou a yantrou ?

Na tieto i ďalšie otázky budeme spoločne hľadať odpovede 🙂

Tešíme sa na vás v našom Centre ... 🙂

Meditácia s farbičkami

27.07. opäť s farbičkami a nielen nimi.....
Nazrieme do skrytej reči farieb a nielen to ... 🙂
Vrátime sa do detských čias, keď sme bez ostychu a posudzovania vyjadrovali svoje pocity aj maľovaním... 🙂

Na druhú polovicu leta sme pripravili.....
03.08. Meditácia s dýchaním
10.08. Meditácia s mantrami a hudbou

Začiatok vždy od 18.00 h
Tešíme sa na Vás 🙂

Fotografia používateľa Nová doba - Centrum sebapoznania.

 

...   ešte pár "vlniek" k pripravovanému semináru.....  🙂

ZMEŇ TO!

(LM)
V poslednom období stretávam čoraz viac ľudí, ktorí hovoria "som akoby na pomedzí ... mám veľa prečítaného, rozumom všetko viem, ale neprejavuje sa mi to, čo mám načítané, v živote. Nežijem to ..."

Sú to okamihy, kedy sa zásadným spôsobom môže zmeniť náš život. Len VYKROČIŤ. A tomu vykročeniu, tomu novému kroku občas bráni niečo, čo vieme, alebo nevieme rozoznať ....
Akoby chýbal ten posledný impulz k jasnej zmene.

Tak práve tento impulz vytvoríme a posunieme naše životy. To mi verte  🙂
Impulz, ktorý zmietne prekážky a uvoľní cestu MOŽNÉMU.

Fotografia používateľa Nová doba - Centrum sebapoznania.

 

Pripravili sme pre Vás

KVANTOVÁ  TRANSFORMÁCIA  ŽIVOTA

Ako tvoríme svoju realitu? Svoj život?
(vzťahy, prácu, úspech, zdravie)
Najčastejšie nevedome. Cez príťažlivosť k obavám a strachom.
Na tomto celodennom seminári vám ukážem, ako tvoriť to, čo CHCEME!
Ako tvoriť VEDOME (čokoľvek: vzťahy, úspech, zdravie) prostredníctvom radosti.

S čím odídete?
- s porozumením, ako sa nenechať zväzovať obavami
- s návodom, ako narábať s deštruktívnymi myšlienkami
- s technikou, ktorá vám pomôže strach transformovať

Seminár je určený ženám i mužom.

Na prihlásenie účasti treba dodržať inštrukcie uvedené nižšie.
Vaše miesto na seminári je rezervované až okamihom zaslania prihlášky mailom a úhrady zálohy do termínu 25.7.2015

Deň konania: 8.8.2015 (sobota)
Čas konania: 10:00 - 17:30 hod.
Miesto konania: Košice, Nová doba - Centrum Sebapoznania, Pražská u.4

Lektorka: Ľubica Macková, www.lubicamackova.eu
Cena seminára: 59 Eur
Maximálna kapacita: 15 účastníkov
Spôsob prihlásenia:
Na seminár je potrebné sa VOPRED prihlásiť na mail
lubimackova@gmail.com.
Miesto na seminári je rezervované až úhradou zálohy v sume 19 Eur. Bližšie informácie mailom.

Zbavujme sa obmedzení, ktoré bránia plnému vyjadreniu vlastného života!

Fotografia používateľa Nová doba - Centrum sebapoznania.

 

Tentoraz "farebný" pondelok...

...vás čaká 6.júla od 18tej v Centre sebapoznania.
Povieme si niečo málo o farbách tohto obdobia,
prečo si niektoré (ne)obliekama a niektoré nás (ne)iritujú...
a niečo viac si aj sami vytvoríme.
Tešíme sa na vás 🙂

V budúcnosti strávime
13.7.2015 meditácie s dýchaním a
20.7.2015 s mantrami a hudbou...
Všetko od osemnástej v našom Centre.

Dofarbenia, priatelia.

Fotografia používateľa Nová doba - Centrum sebapoznania.

 

PROGRAM "RELAX" PONDELKOV  🙂

22.6.´15 / Meditácia s dýchaním
(Čo je spirare, spiritus, inspirare...?
A čo majú spoločné ? Čo s tým ? ...)

29.6.´15 / Meditácia s hudbou
(Mantrovanie II., intuitívny spev... )

6.7.´15 / Meditácia s farbami
(Farebná terapia, alebo o tom,
že farb(ičk)y znamenajú život...)

Začiatky od 18.00 h 🙂

Fotografia používateľa Nová doba - Centrum sebapoznania.

MEDITÁCIA S FARBAMI / pondelok 15.6.2015 o 18 h

..."nulté" stretnutie s farb(ičk)ami, hudbou a sebou.
Povieme si niečo málo o energii farieb, o vzájomnej komunikácii...
...a bude sa aj kresliť 🙂

Fotografia používateľa Nová doba - Centrum sebapoznania.

 

Darčeky od nás  🙂
poukazy
Milí priatelia, určite každý z nás z času na čas rozmýšľa, čim by potešil svojich blízkych, priateľov či kolegov v deň ich sviatku alebo len tak ako prejav pozornosti. Práve pre takéto príležitosti sme pre Vás pripravili darčekové poukážky. Darujte svojim blízkym a priateľom chvíle pohody a relaxu strávené v našom Centre.  Tešíme sa na Vašu spoločnosť ....   🙂

Mantra

Mantrujeme  

Magický zvuk mantry pomáha liečiť psychickú nerovnováhu, uvolniť myseľ, ukľudniť emócie a otvoriť srdce. Môže nás stimulovať, aktivovať, motivovať aj omladzovať. Čoskoro budete mať možnosť dozvedieť sa o mantrách čosi naviac a zároveň vyskúšať aj na vlastnej "koži" ich blahodárny účinok.... 🙂 Ich spievanie zaradíme postupne v mesiaci Jún do nášho programu.


Zdenka Blechová "predpovedala" budúcnosť v našom Centre    
18.08.2015
Zdenka2
Pozývame

zdenka_skola

 

Pripravujeme

zdenka_01

zdenka_02